Dom „4ONE” został zrealizowany w 2008 roku. Powierzchnia domu to 133 m². Dom zaprojektowano na działce sąsiadującej ze starym założeniem parkowym. Budynek przez swoją zewnętrzną jak i wewnętrzną formę łączy współczesne myślenie o architekturze z tradycyjną zabudową dworkową. Działka budowlana nie była pierwotnie częścią parku, została włączona w jego obręb dopiero w końcu XX wieku.

Dom zaprojektowany jako weekendowy z możliwością zamieszkania całorocznego w przyszłości, na przejrzystym i otwartym planie, został podzielony na dwie strefy: dzienną z pokojem dziennym, kuchnią, jadalnią, gabinetem, oraz na strefę nocną z sypialniami rozdzielonymi łazienką z wc, dostępnymi z korytarza. Wszystkie pokoje mają dostęp do tarasu, co zapewniło doskonałe otwarcie widokowe na park.

W rezultacie, powstał dom o konstrukcji opartej na trzech ścianach i o płaskim dachu, co pozwoliło na redukcję kosztów. Ze względu na szczególny charakter otoczenia zastosowano największą możliwą ilość przeszkleń, pozwalając zieleni parkowej wejść do wnętrza domu. Forma budynku jest ponadto zainspirowana oranżeriami oraz architekturą pawilonów ogrodowych.

Wschodnia fasada została zaprojektowana w oparciu o tradycyjną architekturę poprzez użycie szczególnie dobranych materiałów i zastosowanie symetrycznego podziału z drewnianą pergolą opartą na czterech słupach. Pozostałe fasady powstały wskutek przetworzenia rzutu budynku, od północy i południa zostały dodatkowo zaakcentowane współcześnie uproszczoną formą ramy-portalu. Optymalne warunki mieszkaniowe zostały zapewnione poprzez wykonanie systemu mechanicznej wentylacji z rekuperacją oraz system paneli słonecznych.


PUBLIKACJE:

We design
since 1997
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.