HOTEL MARRIOTT

IDEA

Budynek składa się z dwóch połączonych ze sobą  brył  w lekki a zarazem  dynamiczny sposób. Pierwsza,    dwukondygnacyjna  mieści w sobie lobby wejściowe i centrum  konferencyjne, na niej zaś wspiera się 8 kondygnacyjna wycofana część hotelowa. Inspiracją  formy stał się  aerodesign oraz papierowe modele  origami dające wrażenie lekkości, prostoty i elegancji.

Część hotelowa budynku spowita  jest  wielowarstwową membraną osłonową złożoną z perforowanej blachy i podwójnej ściany kurtynowej  rozdzielonej  wentylowaną przestrzenią. Tworzy ona tarczę ochronną, izolację akustyczną, a ponadto umożliwia naturalną  wentylacje  dzięki  konwekcyjnemu  ruchowi  powietrza  pomiędzy warstwami, zapobiega  nadmiernemu przegrzewaniu i  wychładzaniu  się  budynku. Tym samym ogranicz zapotrzebowanie  na zużycie energii do ogrzewania, wentylacji  i klimatyzacji budynku. 

We design
since 1997
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.