WSPÓŁCZESNA KAMIENICA ŁÓDZKA 2017

IDEA:

Ideą projektu było stworzenie współczesnej kamienicy, wzorcowego, wielorodzinnego budynku mieszkalnego wpisującego się w historyczny kontekst okolicy oraz miasta, który będzie inspiracją przy wznoszeniu nowych budowli na obszarze śródmieścia Łodzi. Całość kompozycji, której kulminacją jest zaakcentowany narożnik składa się z dwóch zróżnicowanych pod względem wysokościowym brył. Od ul. Orlej, czterokondygnacyjny budynek nawiązuje do zabudowy sąsiedniej natomiast wyższa, pięciokondygnacyjna bryła zwieńczona mansardowym dachem od strony ul. Sienkiewicza stanowi autonomiczny element kompozycji przechodzący dynamicznie w wykusz.

Fasada od strony ul. Orlej zaprojektowana jest w sposób zachowujący typowy trójpodział kompozycji. Cokół, stanowią od strony ul. Orlej i Sienkiewicza lokale usługowe o przeszklonych witrynach, których podział subtelnie nawiązuje do starych boniowań. Przeszklone witryny nadają lekkości, podkreślając w szczególności bryłę od strony ul. Sienkiewicza. Na parterze od strony ul. Orlej zaprojektowano wejście główne do budynku uznając jego zasadność w kontekście zlokalizowanego vis a vis  placyku przynależnego do Galerii Łódzkiej.

Brama przejazdowa pełniąca funkcje pożarowe oraz zapewniająca dostęp wozu bojowego straży pożarnej do sąsiednich posesji została umieszczona w lewej części północnej pierzei.

Na kondygnacji podziemnej zaprojektowano garaż z 22-ma miejscami parkingowymi (w tym 3 miejsca zależne), zespół pomieszczeń technicznych oraz komórek lokatorskich.  Znajdują się tam również miejsca postojowe dla jednośladów 

Projektujemy
od 1997 roku
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.